aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

koseogluavi
🔥 Uzman

E-ticaret dünyasına adım atmaya hazır mısınız? Shopify Dropshipping ile kendi işinizi kurmanın, yönetmenin ve büyütmenin tüm sırlarını öğrenmek için doğru yerdesiniz! Bu kapsamlı eğitim videosu, Shopify Dropshipping’de başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan A’dan Z’ye her şeyi içeriyor. Shopify Dropshipping, düşük başlangıç ...Daha fazla oku

E-ticaret dünyasına adım atmaya hazır mısınız? Shopify Dropshipping ile kendi işinizi kurmanın, yönetmenin ve büyütmenin tüm sırlarını öğrenmek için doğru yerdesiniz! Bu kapsamlı eğitim videosu, Shopify Dropshipping’de başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan A’dan Z’ye her şeyi içeriyor.

Shopify Dropshipping, düşük başlangıç maliyetleri ve kolay kurulum süreçleri ile girişimciler için altın bir fırsat sunuyor. Ancak rekabetçi bir pazarda öne çıkmak ve karlı bir işletme kurmak, doğru bilgi ve stratejileri uygulamakla mümkün. İşte bu eğitim videosu, tam da bu bilgi ve stratejileri sunuyor!

Video İçeriğinde Neler Bulacaksınız?

Shopify Dropshipping’e Giriş: Temellerden başlayarak, dropshipping iş modelinin nasıl çalıştığını detaylıca açıklıyoruz.
Niche Seçimi: Başarının anahtarı doğru niş seçimindedir. Pazar araştırması ve niş seçimi konusunda uzman tavsiyeleri.
Tedarikçi İlişkileri: Güvenilir tedarikçilerle nasıl işbirliği yapacağınız ve ürün seçiminizi nasıl optimize edeceğiniz hakkında rehberlik.
Shopify Mağaza Kurulumu: Adım adım mağaza kurulumu, tasarım ipuçları ve ziyaretçileri alıcıya dönüştürme stratejileri.
Pazarlama ve Reklam Stratejileri: Facebook, Instagram, Google Ads üzerinden etkili reklam kampanyaları oluşturma.
SEO ve İçerik Pazarlama: Arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak içerik stratejileri ve SEO taktikleri.
Sıkça Sorulan Sorular: Dropshipping ile ilgili en yaygın sorunlar ve bu sorunların üstesinden nasıl gelineceği.
Bu eğitim videosu, sıfırdan başlayıp, Shopify üzerinde başarılı bir dropshipping işi kurmak isteyen herkes için tasarlandı. İster yeni başlayın, ister işinizi bir üst seviyeye taşımak isteyin, burada her seviyeye uygun değerli bilgiler bulacaksınız.

Artık beklemenize gerek yok! Shopify Dropshipping dünyasında bir adım öne çıkmak ve kendi başarılı işinizi kurmak için ihtiyacınız olan tüm bilgiler bu videoda. Hemen izleyin ve e-ticaret girişimcilik yolculuğunuzda güçlü bir başlangıç yapın!

Daha az oku
koseogluavi
🔥 Uzman

Ödeme Yöntemleri Türkiye’den Neden Çekiliyor? Uzun süredir araştırma yaptığım ama detaylı olarak vakit ayırıp yazmak istemediğim bir konuya açıklık getireceğim tabiki bununla ilgili detaylı video çekeceğim. Video öncesi hızlı bir şekilde açıklık getirmek istedim. Yurt içi kullanılan ve benimde aralarında ...Daha fazla oku

Ödeme Yöntemleri Türkiye’den Neden Çekiliyor?

Uzun süredir araştırma yaptığım ama detaylı olarak vakit ayırıp yazmak istemediğim bir konuya açıklık getireceğim tabiki bununla ilgili detaylı video çekeceğim. Video öncesi hızlı bir şekilde açıklık getirmek istedim.

Yurt içi kullanılan ve benimde aralarında aslında hem kullandığım hem de cidden beğendiğim ödeme yöntemi PayTr bunun dışında iyzico ve garanti pos var. Tabi iyzico Dropshipping iş modeline de sıcak bakmıyor.

Yurt içi veya yurt dışı satışta firma veya firmasız PayTR size sorgusuz sualsiz yardımcı oluyor. Dolar, Euro gibi para birimleri ile ödeme alabiliyorsunuz.

Tabi arkadaşlar tr ödeme yöntemlerini dışarda farklı ülkelerde güven problemi olduğu için kullanmak istemiyor. Buna da katılıyorum.

Yurtdışı bildiğimiz gibi PAYPAL yasak. Stripe geçerli değil. Shop pay (Shopify Ödeme yöntemi) ülkemizde geçerli değil. Geri kalan klarna vs zaten saymıyorum.

Son zamanlarda ajans üzerinden şirket açan arkadaşlar rahat olmasa da bir türlü stripe kullanıyordu ve ödemelerini wise üzerinden alıyordu.

Peki ne oldu?

Evet. Herkesin tahmin ettiği gibi Wise ‘de Türkiye ‘den çekilme kararı aldı. Şaşırmadık. Uzatmak istemiyorum çünkü bu konuları detaylı olarak video ya dökeceğim.

Abi dur Payooner var?

Evet. Var doğru ama ne kadar süreliğine var. Her geçen gün kısıtlamalar artıyorken payooner ne kadar dayanabilir? Bu sorunun cevabını bile vermek istemiyorum.

Havale yöntemi peki?

Wise gitti , TransferGo ne kadar kalıcı belli değil wise gitti ise diğerleri ne kadar kalıcı olur belli değil.

——

Peki neden?

Açık ve net olarak %100 doğru cevabı benim bilip verebileceğim bir şey değil ama yayın platformları, yasa dışı para transferlerinin önlerini kesemedikleri için güven kalmamasından sebep geri çekilmiş olabilirler. Ama yine de bu durum üzerinde durmuyorum bence biraz daha parayı kontrol etmek istiyorlar ve aracı firmaları sıkıştırdıklarını düşünüyorum. Hadi diyelim bu da değil o zaman sebep ne ? Bende bilmiyorum artık.

Ben ajans üzerinden firma açtım, vpn ile açtım, akrabam üzerinden üyelik açtım gibi sorular çok gelecek şimdiden söylemiş olayım bunlar geçici çözüm arkadaşlar bilginiz olsun sağlıklı değil.

Ne yapacağız?

Ben anlamıyorum paypalı yasakladınız bare paparayı paypal gibi global marka haline getirin. Geliştirin güvenliğini arttırın. Ve Shopify, wordpress vb. platformlar ile entegreli hale getirin. Gerekirse şirketlere özel yapın ama artık bir ödeme yöntemi olsun.

Cidde bu iş bıktırdı. Satışlar baltalanıyor problemler sürekli üst üste geliyor. Aracıları kabul edip yüksek komisyon ödenmesine rağmen halen kullanımı yasaklanıyor şaka gibi.

Yorumlarınızı düşüncelerinizi bu konu altına bekliyorum arkadaşlar kurumsal dilde yazmadım sadece aklımda olanları hızlı hızlı yazdım yazım hatası var ise affola.

Bu konu hakkında video çekeceğim sizden ricam bu konuyu paylaşın duyurun.

Daha az oku
 1. Aslında çok basit şeyler yapılabilir örnek olarak Paypal ile yeniden anlaşılabilir. Papara globale hazır hale getirilebilir. Paytr güzel sistem fakat gömülü ui olması lazım.

  Aslında çok basit şeyler yapılabilir örnek olarak

  Paypal ile yeniden anlaşılabilir.
  Papara globale hazır hale getirilebilir.
  Paytr güzel sistem fakat gömülü ui olması lazım.

  Daha az gör