aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

slckc1
Yeni Üye

Hocam selamlar, Shopify üzerinden bir online satış sitesi kurdum. Ürünler CJdrop üzerinden entegre ettim. İçerikleri ve görselleri düzenledim, ingiltere de şirket açıp stripe vs. hesabı açacakken alternatif olarak sizin videonuza denk geldim. Vidonuzda Türkiye pazarı için kurulabileceğini söylemişsiniz ( şuan ...Daha fazla oku

Hocam selamlar,

Shopify üzerinden bir online satış sitesi kurdum. Ürünler CJdrop üzerinden entegre ettim. İçerikleri ve görselleri düzenledim, ingiltere de şirket açıp stripe vs. hesabı açacakken alternatif olarak sizin videonuza denk geldim.

Vidonuzda Türkiye pazarı için kurulabileceğini söylemişsiniz ( şuan aktif olarak 2 mağazamdan kullanıyorum) Fakat yurtdışı tarafıyla ilgili herhangi bir bilgi vermemişsiniz.

Bu duruma istinaden bir kaç sorum olacak cevaplandırabilirseniz çok sevinirim…

1- Benim gibi Drop yapacak kişilerde ödeme alt yapısı olarak PAYTR kullanabiliyormuyuz? Detaylandırabilir misiniz?

2- Oldu ki bağladık ve satışlar da gelmeye başladı, sonucta ticari bir hesap bu ve sonrasındaki vergilendirme işlemleri vs. nasıl olacak. Drop yaptığımız için buradaki firmalar bize fatura kesecek mi? Biz müşterilere fatura kesecekmiyiz? Daha önce deneyimlemediğim bir konu olduğu için aslında kafamda büyük soru işaretleri söz konusu?

3- Vergilendirme sistemi nasıl yapılacak, burada %18 satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlere + ilave etmemiz gerekir mi? İthalat – İhracat kapsamında mı değerlendirilir?

4- Sorunsuz olarak nasıl bir yol izlememiz gerekir?

Yukarıdaki konularda değerli yorumlarınızı rica ederim.

Daha az oku
 1. 1. Evet kullanabilirsiniz. Usd, euro ödeme tiplerini açarak ödeme alabilirsiniz. 2. Tr şirketiniz var ise gelen kazançı vergilendirsiniz. 3. Yurt dışından alıp yurt dışına satarsanız kdv ödemessiniz. (Net bilgi muhasebecinize sormanız gerekiyor) 4. Muhasebe ile ilgili genel güncel bilgileri çevrenizDaha fazla oku

  1. Evet kullanabilirsiniz. Usd, euro ödeme tiplerini açarak ödeme alabilirsiniz.
  2. Tr şirketiniz var ise gelen kazançı vergilendirsiniz.
  3. Yurt dışından alıp yurt dışına satarsanız kdv ödemessiniz. (Net bilgi muhasebecinize sormanız gerekiyor)
  4. Muhasebe ile ilgili genel güncel bilgileri çevrenizden bir muhasebeciye danışarak öğrenebilirsiniz.

  Daha az gör