aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Akif
Yeni Üye

Merhaba. Halihazırda 3 yıldır açık olan bir E ticaret sitemiz mevcut. İdeasoft altyapısı kullanıyoruz. Ancak, artık E ticaret sitemizi Shopify altyapısı ile devam ettirmek istiyoruz. Bu noktada; – Tüm ürünlerimizi, açıklamaları ve fotoğrafları ile birlikte nasıl taşıyabilirim? Ayrıntılarını da paylaşmanızı ...Daha fazla oku

Merhaba. Halihazırda 3 yıldır açık olan bir E ticaret sitemiz mevcut. İdeasoft altyapısı kullanıyoruz. Ancak, artık E ticaret sitemizi Shopify altyapısı ile devam ettirmek istiyoruz.
Bu noktada;
– Tüm ürünlerimizi, açıklamaları ve fotoğrafları ile birlikte nasıl taşıyabilirim? Ayrıntılarını da paylaşmanızı istirham ederiz.
– Taşıma sonrası aynı linkleri kullanabilir miyiz? Aynı linklerimiz organik kazanımlarını kaybeder mi?
– Shopify kurarken kendi domain adımızı kullanacağız. Bu durumda, (Shipify’dan satın almadığımız için) kurumsal e-posta kullanımını nasil yapabiliriz? Nasıl ücretsiz kurumsal uzantısını alabiliriz?

Bunların haricinde bu geçiş sırasında ve sonrasında ne gibi önerileriniz olur?

Teşekkürler.

İyi çalışmalar dileriz.

Daha az oku
 1. Merhaba, bu soruyu detaylı olarak Telegram grubu üzerinden yanıtladım diye hatırlıyorum ama yinede buradan yanıtlayayım. Sayfalar, fotoğraflar detayları taşıyacağınız bir yazılım yok. O yüzden bu işleri kendiniz manuel yapmalısınız. Link yapısı Shopify ile uymayabilir ama SEO kaybı LINK kaybı yaşamaDaha fazla oku

  Merhaba, bu soruyu detaylı olarak Telegram grubu üzerinden yanıtladım diye hatırlıyorum ama yinede buradan yanıtlayayım.

  1. Sayfalar, fotoğraflar detayları taşıyacağınız bir yazılım yok. O yüzden bu işleri kendiniz manuel yapmalısınız.
  2. Link yapısı Shopify ile uymayabilir ama SEO kaybı LINK kaybı yaşamamak için REDIRECTION pluginleri kullanabilirsiniz. Eski linkleri yeni linklere yönlendirme yapabilirsiniz.
  3. Bununla ilgili eğitim serimizde çok detaylı bahsettim cidden Shopify hakkında uzman olmak istiyorsanız eğitimi %100 öneririm. Eğer mail kullanmak istiyorsanız, Google Workspace, Yandex Mail veya Webmail (Hosting) alarak DNS ayarları yaparak mail oluşturup kullanabilirsiniz.

  Eğitimi Satın almak isterseniz: TIKLA EĞİTİME GİT

  Daha az gör