aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Akif
Yeni Üye

Merhaba. Şu an Shopify sitemi kurdum. 5 farklı dil için sitemi otomatik ve manuel çeviri ile hazır hale getirdim. Ürünlerimi MErchant Center’a Feed ile gönderdim. Şu an için sadece Türkiye’de listeleniyorlar. Bu aşamadan sonra, Ürünlerimi farklı ülkelerde, farklı dillerde nasıl Feed ...Daha fazla oku

Merhaba.

Şu an Shopify sitemi kurdum. 5 farklı dil için sitemi otomatik ve manuel çeviri ile hazır hale getirdim.
Ürünlerimi MErchant Center’a Feed ile gönderdim. Şu an için sadece Türkiye’de listeleniyorlar.

Bu aşamadan sonra, Ürünlerimi farklı ülkelerde, farklı dillerde nasıl Feed olarak gönderebilirim?
Şu an hazır Feed için başka bir etiket ile tüm ülkeleri seçip gönderebiliyorum. Ancak, hepsinde dil sçenneği zorunlu olarak Türkçe oluyor. Bu konuda farklı bölgelere farklı Dil ile Feed nasıl oluşturabilirim?

Teşekkürler iyi çalışmalar

Daha az oku
 1. Web sitenizde otomatik dil çeviri kullanmanızı önermiyorum. Her sayfayı kendi orjinal dilinde oluşturarak çevirmelisiniz. Shopify çeviri eklentisi iye ürünlerinide çevirebilirsiniz. Pazar yerleri ayarlarını doğru yapılandırmalısınız.

  Web sitenizde otomatik dil çeviri kullanmanızı önermiyorum. Her sayfayı kendi orjinal dilinde oluşturarak çevirmelisiniz. Shopify çeviri eklentisi iye ürünlerinide çevirebilirsiniz. Pazar yerleri ayarlarını doğru yapılandırmalısınız.

  Daha az gör
recepbogrek
Yeni Üye

Google haberlerde hesabım etkinleştirildi ancak çektiğim makaleler önizleme kısmında görünüyor ama yayınlandığında google haberlerde görünmüyor. bunu google yardıma sordum aldığım yanıtı paylaşıyorum; “Merhaba Recep, Yanıtınız için teşekkür eder, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Konuyu inceledik. Sorunu Mobil Uygulamada da çoğaltabiliriz. Yayınlarınızı incelerken, bazı ...Daha fazla oku

Google haberlerde hesabım etkinleştirildi ancak çektiğim makaleler önizleme kısmında görünüyor ama yayınlandığında google haberlerde görünmüyor.
bunu google yardıma sordum aldığım yanıtı paylaşıyorum;

“Merhaba Recep,

Yanıtınız için teşekkür eder, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Konuyu inceledik. Sorunu Mobil Uygulamada da çoğaltabiliriz. Yayınlarınızı incelerken, bazı yayın URL’lerinde hem hem de etiketlerini kullandığınızı görüyoruz. Bunun yerine, etiketlerden herhangi birini kullanmanızı öneririz. Feed’de hem hem de etiketleri varsa, Google Haberler en az sayıda karakter içeren etiketi çıkarır. Referansınız için sorunun ekran görüntülerini ekledik.

Ayrıca, yayınlardan birkaçı için yayın tarihlerinin yeni makale tarihleriyle güncellenmediğini görüyoruz. Referanslarınız için ekran görüntüleri ekledik.

Feed URL’nizi doğrulamak ve feed’deki sorunları düzeltmek için Feed doğrulayıcıyı kullanmanızı öneririz. Ayrıca, geçerli bir Besleme bölümü sağlamak için lütfen “Teknik Besleme Gereksinimleri” ve Besleme içeriği yönergeleri sayfasını ziyaret edin.”

Daha az oku
 1. Ekran görüntülerini de iletebilirsen daha hızlı yardımcı olabiliriz link olarak ekleyebilirsin

  Ekran görüntülerini de iletebilirsen daha hızlı yardımcı olabiliriz link olarak ekleyebilirsin

  Daha az gör
Mert
Yeni Üye

Satış yapicağım siteme(shopifydan actim) reklam koyup para kazanabilirmiyim?

Satış yapicağım siteme(shopifydan actim) reklam koyup para kazanabilirmiyim?

Daha az oku
 1. Bir taraftan satış yapıp bir taraftan reklam görüntülenmesi elde edip para kazanmak istiyorsun anladığın kadarıyla. Mevcut bir kitlen var ise evet bu olabilir ama reklam verip ürün satıp reklamdan gelen kullanıcılara reklam gösterip para kazanmak Google adsense yönetmeliğine göre uygun değildir hesaDaha fazla oku

  Bir taraftan satış yapıp bir taraftan reklam görüntülenmesi elde edip para kazanmak istiyorsun anladığın kadarıyla. Mevcut bir kitlen var ise evet bu olabilir ama reklam verip ürün satıp reklamdan gelen kullanıcılara reklam gösterip para kazanmak Google adsense yönetmeliğine göre uygun değildir hesabınız kalıcı olarak banlanabilir bilginize.

  Daha az gör