aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Almanya üzerinden Dropshipping

colitts
Yeni Üye

Merhabalar. Öncelikle böyle bir platform yarattığınız için çok teşekkürler. Ben 23 yaşında 2 senedir Almanya’da ikamet eden birisiyim. Geçtiğimiz ekim ayından beri Dropshipping ile ilgileniyorum ve hali hazırda bir Shopify sitem var. Bu zamana kadar emin olamadığım için sadece 1 ürün denemesi yaparak kendime bir ürün gönderdim. İşe yaradı fakat hala kafama takılan büyük sorular var ve bunların arasında en önemli olan vergilendirme ve yasal süreç. Kadir Köseoğlu YouTube kanalından vergi sistemi vb. gibi videoları izledim fakat bazı yerler çok kafamı karıştırdığı için buradan sormanın en doğru yol olduğunu düşündüm.

Sorum şu,

Ben 2 senedir Almanya”da yaşıyorum ve kendi vergi numaram bulunuyor fakat herhangi bir şahıs şirketi kurmadım. Bu işlemleri de Türkiye üzerinden yapmanın benim için çok daha rahat ve yasal boyutta daha düzgün bir süreç içinde gideceğini düşünüyorum. Dropshipping yaparken Vergi Numarası zorunlu mudur? Eğer zorunlu ise ben bu numarayı Almanya’da yaşarken Türkiye’den alabilir miyim ve legal olarak dropshipping yapmaya başlayabilir miyim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum, detaylı yazmak istedim çünkü anlayamadığım hala çok şey var ve zamanla kendimi bu alanda durmadan geliştirmek istiyorum kendi takımımla. İlginiz için çok sağolun şimdiden.

4 Yanıt

  1. Merhaba kardeşim hiç vakit kaybetmeden Discord Grubumuza katıl. Mali müşavir arkadaşımız ile iletişime geç aklındaki tüm soruları  yanıtlayacaktır.

     

  2. Merhaba, Discord kullanıcı adım smmm_erhan. Ayrıca discord kanalımıza katılıp #vergisel sayfasına da yazabilirsiniz.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.