aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

ufuk
  • 0
Yeni Üye

Konuma Göre Para Birimi

  • 0

Merhabalar , shopify a yeni başlayacağım az çok bilgim var ama bir konuda acil desteğe ihtiyacım var.

Öncelikle ben bir tema seçip Türkiye domaini alıcam ve bağlıyacağım ilk önceliğim Türkiye’de satış yapmak.
Daha sonrası için şöyle bir sorum olacak ;

Benim istediğim Türkiye’de satış yaparken diyelim ki Amerika’ya da satış yapacağım fakat kur çeviriciler yardımıyla değilde örnek veriyorum ürün 100 TL Türkiye pazarımda siteme giren Amerikalı bunu kur çevirici ile 5$ olarak görecek fakat ben bunu istemiyorum.

Benim istediğim siteme biri eğer Amerika’dan giriyorsa onu birimsel olarak aynı görmesi veya direk TR fiyatını değilde Amerika fiyatını yani $ olarak görsün istiyorum. Çeviri yaparak değilde direk o ülkeye tanımladığım fiyatı görsün istiyorum.

Bu konuda bana destek olacak varsa bilgi paylaşımı yapacak olan varsa çok sevinirim.

Çok teşekkürler , saygılarımla.

1 Yanıt

  1. 1. Olarak ürüne varyasyon atayabilirsiniz örnek gönderim yeri Türkiye, amerika vs gibi yerler seçtiğinde ürün fiyatı değişir.
    2. Eklenti ( Plugin ) olarak arama yapınız bu tip bir eklenti olabilir ama hiç denk gelmedim araştırmadım da.
    3. Eklenti yok ve varyasyon işinizi görmüyorsa ve dediğiniz gibi otomatik çeviri değil kendiniz fiyat atamanız gerekiyorsa, .tr .de .en gibi farklı siteler belirtip müşterinizi bu sitelere yönlendirebilirsiniz.

    Shopify support ‘a sordunuz mu ? Bizzat kendim hiç böyle bir şey ihtiyacım olmadığı için denemedim çünkü isterseniz kendilerine de bir sorun plugin olabilir çünkü.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.