aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Shopify ile Dil Değişince Para Birimi değiştirme.

Şeyma
Yeni Üye

Merhaba shopify altyapısını kullanan bir web sayfam var ve Türkiye’de satış yapmak istiyorum daha önce dil eklentisi için Translate & Adapt ı yüklemiştim ancak dil değişince para birimi değişmiyor. Para birimi değiştirmek için Shopify Payments’i yüklemelisiniz diyor ancak Türkiye’de desteklenmiyor ve bende ödeme sağlayıcıları kısmına girdiğim zaman shopify payments’i bulamıyorum. Bu konularda daha çok yeniyim ve bu sorunu nasıl çözebileceğimi internette bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

3 Yanıt

 1. Merhaba,

  İlk sipariş geldiğinden itibaren para biriminizi değiştirmek için shopify destek ile görüşmeniz gerekmektedir.
  Size tavsiyem sıfırdan yeni mağaza oluşturmanız ve ödeme sağlayıcısı olarak da paytr kullanmanız

 2. Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Shopify destek ekibine ulaşamıyorum. Var olan site üzerinden değişiklik yaparak bu problemi düzeltemez miyim acaba? Herhangi bir yöntemi yok mudur? Şuan bir ödeme sağlayıcısı yok sitemde. Bir ödeme sağlayıcısı eklesem problemin çözülme ihtimali var mıdır?

 3. Merhaba iyi günler shopify arayüzünden ödeme yöntemi değiştirmeye çalışıyorsanız ama düzelmiyor ise lütfen aşağıdaki maddeleri sırayla kontrol edip uygulayınız:
  İLK OLARAK: Sitenizi bakım moduna alınız.
  1. Site üzerindeki tüm adres kayıtlarını : Türkiye olarak yapınız.
  2. Para çevirici eklentileri geçici olarak siliniz.
  3. Site dilini ana dil olarak türkçe yapınız.
  4. Satış bölgenizi Türkiye yapınız.

  Tüm bunlar sonrası para çeviriciyi tekrar kontrol ediniz eğer düzelmediyse, yönetici ekip ile iletişime geçmiz sağlıklı olacaktır. Dilerseniz uygun fiyat bütçe karşılığında myshopdestek.com firması ile iletişime geçebilirsiniz.

  Teeşekkürler.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.