aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Şirket Kurulumu,yapılacak Ödemeler ve vergilendirme

enes321
Yeni Üye

Merhaba kolay gelsin şöyle bir durum var benim şirketim İngiltere’de ve bana orda 85000 paunda kadar herhangi bir vergi ödemediğim söylendi bu doğru mu? Bir de şöyle bir durum da var ben normalde yurtdışı tarafında satış yapıyordum ama Türkiye’ye de yapmaya başladım lakin ödeme alt yapısı stripe olduğu için yurtdışına kartı kapalı olanlarda ödeme almıyor onun için Türkiye’de de bir şirket kurmak istiyorum Paytr için Kadir Bey bireysel de başvuru yapılabilir diyordu. şirket Kurulumu bittikten sonra onu şirkete bağlayabilir miyim nasıl oluyor çünkü ben sirketsiz Paytr açmanın sağlık olmadığını duymuştum 10.000 TL sonrası ceza falan yiyormuşsun bir de son olarak şöyle bir sorum var Türkiye’de genç girişimci desteği aldığında bir mali müşavir bana 150.000 TL ye kadar ödemiyorsun demişti sizin verdiğiniz linklerde 75.000 TL diyor ama aslı hangisidir? Bir de halihazırda yurtdışı tarafında satış yaptıktan sonra ve şirket orda olduktan sonra parayı buraya çektiğimizde vergi vermek zorunda mıyız? Ben hem yurt dışına hem de buraya vergi vereceksem ne anlamı kaldı o zmn kazandığım paranın kar marjı zaten düşük oluyor gelen de vergilere gidiyor

1 Yanıt

    1. Bu işi TR’de yapacaksanız Tr firma kurun başka yerde değil.
    2. Bu işi yurtdışında yapacaksanız TR de yine vergi yükümlülüğüz var. (Gruba girip mali. müşavir arkadaşlarımıza sorabilirsiniz.)
    3. PayTR bireyse başvuru kabul ediyor ama bu vergi vermeyeceğiniz anlamına gelmesin.
    4. TR de genç girişimci 75 bin ‘di bu sefe itibari ile 150 bin ‘e çıktı ama en sağlıklı bilgiyi yine mali müşavir arkadaşlara sorabilirsiniz.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.