aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Fatih
  • 0
Yeni Üye

Son Ödeme Gerçekleşmiyor

  • 0

arkadaşlar kadir hocam bu gün 600 civarında shopify mağazam ziyaret edildi ve 16 kişi ödemeye kadar ulaştı ama son ödeme gerçekleşmiyor teknik bir hata mı var bilmiyorum extra KDV bilgisi çıkıyormuş onu değiştirdik ama sepete ekleme tamam ödeme bilgilerini de giriyorlar ama satın alma yok nereleri kontrol edeyim? teşekkürler acil yardımcı olursanız sevinirim bu yeni ilk shopify mağazam.

6 Yanıt

  1. Kendin bir müşteriymiş gibi test ürün satın alıp ödemesini gerçek kart ile yaptın mı?

  2. kadir hocam merhaba özür dilerim geç döndüm kadir bey ben şuan ilk işimi shopify da yaptım ve tiktok reklam çıktık günde ortalama 50 kişi ödemeye ulaşıyor ama ödeme gelmiyor.ödemeyi yarım bırakan 15 kişi var sorunların bir bölümünü çözdük ama yine ödeme gelmiyor biz türkiyeden denedik satın alınıyor ama avusturyada akrabam var denettirdim lakin k.kartı bilgilerini giremiyor ” Bu sipariş verdiğiniz adrese gönderilememektedir. Tüm alanların doğru girildiğinden emin olmak için adresinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.” avusturyadan böyle bir sayfa uyarısı geldi. kadir hocam bu ilk işimiz ve kar marjı çok yüksek bir ürün müşteri var ama satış ekranında problem yaşıyorlar ve para kaybediyoruz bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? ve inanın çok moral bozucu ne yapmamız lazım sizinle özel görüşebilirmiyiz?

  3. Paytr kullanıyorsanız dolar veya euro ödeme almaya çalışıyorsanız öncelikle bu ödeme yöntemini açmalısınız paytr üzerinden dolar ve euro ödeme sistemlerini kullandığınıza dair bildirim gecmelisiniz.

  4. stripe kullanıyoruz ve inceleyince satmaya çalıştığımız ülkelerde stripe yok muş onu anladık hocam tüm ülkelerden ödeme alabilmek için hangi bankaları kullanmalıyız mesela paypal da açalım mı? giren ürünü alacak ama banka sıkıntısından dolayı alamıyor.teşekkür ederim.

  5. hem abd hem türkiyede şirketim var hepsini resmi açtım hocam problemimizin banka altyapısı olduğunu anladık örnek veriyorum stripe ödeme almayan ülkeye reklam yapmışız. şimdi paypal da açtık deniyoruz hocam teşekkürler.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.