aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

Genel dropshipping soruları

krytew
Yeni Üye

Merhabalar, Shoppify Dropshipping’e daha başlamamış ama bir yandan da başlamayı düşünen biri olarak aklıma takılan bazı sorular var

1.Mağazamı sadece Türkiye için açarsam şirket kurmak zorunda mıyım?

2.İzlediğim videolardan ve okuduğum yazılardan anladığım kadarıyla Shopify mağazamı kurduktan sonra ücret alabilmek için aracı bir ödeme şirketiyle anlaşmak zorundayım. Araştırıp baktığımda bir çok seçenek önüme çıkıyor örneğin Paytr İyzico gibi ama siz hangisini önerirsiniz hocam

3.Mağazamı kurduktan sonra diyelim ki sipariş aldım ve kendi tedarikçimden ürünü sipariş verip istenilen adrese gönderttim böyle bir durumda ürün farklı yerden geldiği için tüketici ve satıcı arasında bir problem yaşanıyor mu? yaşanıyorsa ne yapılmalı bu konuda bir tavsiyeniz var mı?

4.Örneğin X Marka ürünü satıyorum diyelim ürünü mağazama koyarken ürünün üstünde yazan markayı herhangi bir telif hakkına sebebiyet vermemesi için silmek zorunda mıyım? yoksa X Marka ürünü satmam her hangi bir risk yaratmaz mı?

Biliyorum hocam, sorularım çok fazla oldu ama konu hakkındaki merakım çok fazla olduğu için sorma ihtiyacı hissettim. Cevaplarınızı bekliyorum hocam Saygılar.

1 Yanıt

 1. 1 ve 2. sorunu tek sorunda yanıtlayım.
  Şirket açmadan ödeme yöntemi kullanmak bulmak çok zor. Şuan neredeyse yok diyebilirim. O yüzden şirket neresi olursa olsun şart diyebilirim.

  3. Soru:
  Tabi yaşanabilir. Önerim ilk kendinize test sipariş verin. Örnek bugün amazondan ürün çekerseniz amazon kutusu ile gitmesi müşteriyi ürkütebilir. O yüzden tedarik ettiğiniz yer ile ilgili logo , site , mail vs olmaması daha iyi olacaktır.

  4. Bugün x marka el blendri üreticisi yurt dışında tr ye tedarik eden kişi 1 kişi ve tek satıcı ise sıkıntı yaratabilir. Önemli olan çocuklukla markasız ürünlere bakın veya global herkesin çektiği ürünlere başta bakın. Öbür türlü marka tescili olan tek satıcılı firmaların ürünleri çekmek problem yaratabilir evet.

  Ne demek kardeşim güzel soruların için ben teşekkür ederim.
  Şimdiden bol bereketli kazançlar diliyorum.

Bir cevap eklemek için giriş yapmalısınız.