Kaydolmak

Kaydolmak tamamen ücretsizdir. E-ticaret üzerinde kendini geliştirmek ve aklındaki sorulara direk cevap bulmak istiyorsan sende ücretsiz hemen kaydolabilirsin.

Giriş Yap

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için e-ticaretsozluk.com 'a giriş yapın.

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Bir soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

E-ticaret Sözlük & E-ticaret Hakkında Her Şey

E-ticarete yeni başlayan herkesin aradığı bilgileri ücretsiz şekilde bulabileceği ve soru cevap şeklinde problemlerini hızlı çözebileceği platformdur. Shopify alanında uzman tüm içeriklere hızlı erişebilirsiniz.

aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

ensolgunn
Yeni Üye

İyi günler. İngiltere’de şirketim var ve bu şirketim üzerine wise hesabı açmaya çalışıyordum lakin benden doğrulama için gelir belgesi ve finansman ve hissedarlar yatırım belgesi istedi. Şirketim daha yeni kuruldu ve bu belgeleri nasıl tedarik edeceğimi bilmiyorum. Shareholders belgesini mi ...Daha fazla oku

İyi günler. İngiltere’de şirketim var ve bu şirketim üzerine wise hesabı açmaya çalışıyordum lakin benden doğrulama için gelir belgesi ve finansman ve hissedarlar yatırım belgesi istedi. Şirketim daha yeni kuruldu ve bu belgeleri nasıl tedarik edeceğimi bilmiyorum. Shareholders belgesini mi atmalıyım yardımcı olur musunuz ?

Daha az oku
 1. Yeni şirket olduğunuzu belirtin belge isteklerini ona göre güncelleyeceklerdir

  Yeni şirket olduğunuzu belirtin belge isteklerini ona göre güncelleyeceklerdir

  Daha az gör
Erdi
Yeni Üye

Merhaba, arkadaşlar shopify siteme domainimi nasıl bağlayabilirim? Yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba, arkadaşlar shopify siteme domainimi nasıl bağlayabilirim? Yardımcı olabilecek var mı?

Daha az oku
 1. Merhaba, domaini çok basit bir şekilde bağlayabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli çözüm olmaz ise tekrardan yazabilirsiniz.

  Merhaba, domaini çok basit bir şekilde bağlayabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli çözüm olmaz ise tekrardan yazabilirsiniz.

  Daha az gör
koseogluavi
🔥 Uzman

Ödeme Yöntemleri Türkiye’den Neden Çekiliyor? Uzun süredir araştırma yaptığım ama detaylı olarak vakit ayırıp yazmak istemediğim bir konuya açıklık getireceğim tabiki bununla ilgili detaylı video çekeceğim. Video öncesi hızlı bir şekilde açıklık getirmek istedim. Yurt içi kullanılan ve benimde aralarında ...Daha fazla oku

Ödeme Yöntemleri Türkiye’den Neden Çekiliyor?

Uzun süredir araştırma yaptığım ama detaylı olarak vakit ayırıp yazmak istemediğim bir konuya açıklık getireceğim tabiki bununla ilgili detaylı video çekeceğim. Video öncesi hızlı bir şekilde açıklık getirmek istedim.

Yurt içi kullanılan ve benimde aralarında aslında hem kullandığım hem de cidden beğendiğim ödeme yöntemi PayTr bunun dışında iyzico ve garanti pos var. Tabi iyzico Dropshipping iş modeline de sıcak bakmıyor.

Yurt içi veya yurt dışı satışta firma veya firmasız PayTR size sorgusuz sualsiz yardımcı oluyor. Dolar, Euro gibi para birimleri ile ödeme alabiliyorsunuz.

Tabi arkadaşlar tr ödeme yöntemlerini dışarda farklı ülkelerde güven problemi olduğu için kullanmak istemiyor. Buna da katılıyorum.

Yurtdışı bildiğimiz gibi PAYPAL yasak. Stripe geçerli değil. Shop pay (Shopify Ödeme yöntemi) ülkemizde geçerli değil. Geri kalan klarna vs zaten saymıyorum.

Son zamanlarda ajans üzerinden şirket açan arkadaşlar rahat olmasa da bir türlü stripe kullanıyordu ve ödemelerini wise üzerinden alıyordu.

Peki ne oldu?

Evet. Herkesin tahmin ettiği gibi Wise ‘de Türkiye ‘den çekilme kararı aldı. Şaşırmadık. Uzatmak istemiyorum çünkü bu konuları detaylı olarak video ya dökeceğim.

Abi dur Payooner var?

Evet. Var doğru ama ne kadar süreliğine var. Her geçen gün kısıtlamalar artıyorken payooner ne kadar dayanabilir? Bu sorunun cevabını bile vermek istemiyorum.

Havale yöntemi peki?

Wise gitti , TransferGo ne kadar kalıcı belli değil wise gitti ise diğerleri ne kadar kalıcı olur belli değil.

——

Peki neden?

Açık ve net olarak %100 doğru cevabı benim bilip verebileceğim bir şey değil ama yayın platformları, yasa dışı para transferlerinin önlerini kesemedikleri için güven kalmamasından sebep geri çekilmiş olabilirler. Ama yine de bu durum üzerinde durmuyorum bence biraz daha parayı kontrol etmek istiyorlar ve aracı firmaları sıkıştırdıklarını düşünüyorum. Hadi diyelim bu da değil o zaman sebep ne ? Bende bilmiyorum artık.

Ben ajans üzerinden firma açtım, vpn ile açtım, akrabam üzerinden üyelik açtım gibi sorular çok gelecek şimdiden söylemiş olayım bunlar geçici çözüm arkadaşlar bilginiz olsun sağlıklı değil.

Ne yapacağız?

Ben anlamıyorum paypalı yasakladınız bare paparayı paypal gibi global marka haline getirin. Geliştirin güvenliğini arttırın. Ve Shopify, wordpress vb. platformlar ile entegreli hale getirin. Gerekirse şirketlere özel yapın ama artık bir ödeme yöntemi olsun.

Cidde bu iş bıktırdı. Satışlar baltalanıyor problemler sürekli üst üste geliyor. Aracıları kabul edip yüksek komisyon ödenmesine rağmen halen kullanımı yasaklanıyor şaka gibi.

Yorumlarınızı düşüncelerinizi bu konu altına bekliyorum arkadaşlar kurumsal dilde yazmadım sadece aklımda olanları hızlı hızlı yazdım yazım hatası var ise affola.

Bu konu hakkında video çekeceğim sizden ricam bu konuyu paylaşın duyurun.

Daha az oku
 1. Aslında çok basit şeyler yapılabilir örnek olarak Paypal ile yeniden anlaşılabilir. Papara globale hazır hale getirilebilir. Paytr güzel sistem fakat gömülü ui olması lazım.

  Aslında çok basit şeyler yapılabilir örnek olarak

  Paypal ile yeniden anlaşılabilir.
  Papara globale hazır hale getirilebilir.
  Paytr güzel sistem fakat gömülü ui olması lazım.

  Daha az gör
enesparov
Yeni Üye

Yeni dropshopping e başlamak üzereyim. Herşeyimi hazırladım sitemi, reklamları ıvırı zıvır herşey hazır lakin ödeme konusunda aklımda çok soru var. Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor. Stripe ve paypal adına banlanırsınız tarzında çok söylenti var. Bi kere yurt dışından ödeme ...Daha fazla oku

Yeni dropshopping e başlamak üzereyim. Herşeyimi hazırladım sitemi, reklamları ıvırı zıvır herşey hazır lakin ödeme konusunda aklımda çok soru var. Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor. Stripe ve paypal adına banlanırsınız tarzında çok söylenti var. Bi kere yurt dışından ödeme almak için kesinlikle şirket kurmak lazım burası okey. Diyelim stripe hesabı açtım bu süreç nasıl olucak stripe nasıl shopify yada şirkete bağlıcam . 2. olarak müşteri siparişi verdi stripe hesabına yatan para ilemi cjdropshippinge o ürünü müşteriye göndericem. Bu konuda detaylı olarak konuşabileceğim biri olursa çok sevinirim .

Daha az oku
 1. Sipariş gelirse cj ürününün parasını ilk kendin ödersin sonnra ürün çıkar bir süre sonra stripten paranı alırsın parayı bekleyip ürünün gönderme gibi bir durum söz konusu olamaz.

  Sipariş gelirse cj ürününün parasını ilk kendin ödersin sonnra ürün çıkar bir süre sonra stripten paranı alırsın
  parayı bekleyip ürünün gönderme gibi bir durum söz konusu olamaz.

  Daha az gör
suleymanacir
Yeni Üye

Shopify mağazamı rss ile pintereste bağladım ancak rss bağlantısı ürünümün sadece ilk görselini pinliyor, diğer görselleri çekmiyor. Ürünümün her bir görselini pinlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Shopify mağazamı rss ile pintereste bağladım ancak rss bağlantısı ürünümün sadece ilk görselini pinliyor, diğer görselleri çekmiyor. Ürünümün her bir görselini pinlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Daha az oku
 1. Bununla ilgili eklenti araştırması yapıyorum denk gelen var ise aşağıya bırakabilir.

  Bununla ilgili eklenti araştırması yapıyorum denk gelen var ise aşağıya bırakabilir.

  Daha az gör
Pazernus
Yeni Üye

İngiltere’de şirketimi kurdum ve şuan daha satış yapamadım ve aklıma takılan bir nokta var şuan belirli masraflarım oluyor ve bunları muhasebe programına kaydetmeli miyim? Siz muhasebe programı kullanıyormusunuz yoksa giderlerinizi ve gelirlerinizi bir kağıda mı kaydediyorsunuz

İngiltere’de şirketimi kurdum ve şuan daha satış yapamadım ve aklıma takılan bir nokta var şuan belirli masraflarım oluyor ve bunları muhasebe programına kaydetmeli miyim? Siz muhasebe programı kullanıyormusunuz yoksa giderlerinizi ve gelirlerinizi bir kağıda mı kaydediyorsunuz

Daha az oku
 1. Resmi ve giderleştirebilecek tüm herşeyi muhasebe sisteminize gider olarak kaydetmeniz daha sağlıklı olacaktır.

  Resmi ve giderleştirebilecek tüm herşeyi muhasebe sisteminize gider olarak kaydetmeniz daha sağlıklı olacaktır.

  Daha az gör

Reklam,şirket vs. Vs. Tüm masraflarıyla yurt dışına dp {dropshipping} yapmak ne kadara patlar – Yurt içi dp yapmak mı mantıklı yurt dışı mı?

Reklam,şirket vs. Vs. Tüm masraflarıyla yurt dışına dp {dropshipping} yapmak ne kadara patlar – Yurt içi dp yapmak mı mantıklı yurt dışı mı?

Daha az oku
 1. Merhaba, kısaca özet geçeceğim: 1. Sadece 3 ay deneceğinizi düşünelim ve 3 ay 1 dolarlık shopify paketini seçtiğinizi düşünelim. = 50₺ 2. Domain masrafı = 150₺ 3. Tasarımları içerikleri hepsini siz ayarladığınızı ve tüm eklentileri ücretsiz kullandığınızı düşünelim. 4. Yabancı şirket kursan sanal olDaha fazla oku

  Merhaba, kısaca özet geçeceğim:
  1. Sadece 3 ay deneceğinizi düşünelim ve 3 ay 1 dolarlık shopify paketini seçtiğinizi düşünelim. = 50₺
  2. Domain masrafı = 150₺
  3. Tasarımları içerikleri hepsini siz ayarladığınızı ve tüm eklentileri ücretsiz kullandığınızı düşünelim.
  4. Yabancı şirket kursan sanal olarak yurtdışı şirketi ? Min fiyat buldun diyelim = 1.500₺
  5. Paypal, stripe, reklam hesapları için sunucu aldın diyelim 3 aylık min = 1.200₺
  6. Ve diğer gizli ücretler diyelim min = 1.000₺

  Yukarıdaki hesaplama KABA TASLAK yapılmıştır. HİÇBİR REKLAM BEDELİ YOKTUR!
  3 Aylık site açma yönetme kurma masrafı = 3.900₺ dir yurtdışı için.

  Fiyatlar değişebilir.

  Daha az gör

Son Haberler ve Güncellemeler

E-Ticaret Sözlük Latest Makaleleri

E-ticaret Sitelerinizi Yorumluyorum 5. Seri – FİKİR EDİNDİREN SERİ!

Shopify ‘da sayfa şablonu nasıl silinir? – Şablon Silme İşlemi

Shopify ‘da Hangi SEO Eklentisini Kullanmalıyım?

Blogumuzu Keşfedin