Kaydolmak

Kaydolmak tamamen ücretsizdir. E-ticaret üzerinde kendini geliştirmek ve aklındaki sorulara direk cevap bulmak istiyorsan sende ücretsiz hemen kaydolabilirsin.

Giriş Yap

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için e-ticaretsozluk.com 'a giriş yapın.

Şifremi Unuttum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Bir soru sorabilmek için lütfen ödeme yapın.

Bir soru sormak için ödeme yapın

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

E-ticaret Sözlük & E-ticaret Hakkında Her Şey

E-ticarete yeni başlayan herkesin aradığı bilgileri ücretsiz şekilde bulabileceği ve soru cevap şeklinde problemlerini hızlı çözebileceği platformdur. Shopify alanında uzman tüm içeriklere hızlı erişebilirsiniz.

aalan

E-Ticaret Sözlük Latest Sorular

yalcinkayaumut
 • 0
 • 0

Kadir Hocam merhaba, gerçekten faydalı oluyorsun öncelikle bunu belirtmek istedim. Sorum: Daha yeni başlayan biri olarak haliyle siteme giriş yapan müşteri sayısı az ve haliyle veri analizi yaparken kendimin yapmış olduğu girişleri veya hareketleri bu verilerin dışında tutmak istiyorum. Bunu shopify’da ...Daha fazla oku

Kadir Hocam merhaba, gerçekten faydalı oluyorsun öncelikle bunu belirtmek istedim.

Sorum: Daha yeni başlayan biri olarak haliyle siteme giriş yapan müşteri sayısı az ve haliyle veri analizi yaparken kendimin yapmış olduğu girişleri veya hareketleri bu verilerin dışında tutmak istiyorum. Bunu shopify’da yapmak mümkün mü? PC veya mobil IP adresimi shopify’ın analizlerine dahil etmemesini istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Daha az oku
 1. Teşekkürler hocam bu şekilde devam edeceğim.

  Teşekkürler hocam bu şekilde devam edeceğim.

  Daha az gör
gokhansobaci
 • 0
 • 0

Arkadaşlar merhaba, Ben Türkiye içinde shopify dropshipping yapmak istiyorum. Bu konuda şuanlık araştırmalar yapıyorum. Bu işe başlarken nasıl bir adım izlemeliyim. Türkiye içinde sağlam tedarikçiler mevcutmu, çinden ürün getirtmek vs. , reklam işi nasıl oluyor . Bu işe başlarken ne ...Daha fazla oku

Arkadaşlar merhaba,
Ben Türkiye içinde shopify dropshipping yapmak istiyorum. Bu konuda şuanlık araştırmalar yapıyorum. Bu işe başlarken nasıl bir adım izlemeliyim. Türkiye içinde sağlam tedarikçiler mevcutmu, çinden ürün getirtmek vs. , reklam işi nasıl oluyor . Bu işe başlarken ne kadar sermayem olması gerekir. Bu soruların cevabını sizden dinlemek isterim

Daha az oku
 1. Merhaba, Türkiye 'de Shopify yapmak istiyorsan bu eğitim tam sana göre: https://egitim.e-ticaretsozluk.com/courses/adan-zye-shopify-e-ticaret-egitimi-v2/

  Merhaba,

  Türkiye ‘de Shopify yapmak istiyorsan bu eğitim tam sana göre:

  https://egitim.e-ticaretsozluk.com/courses/adan-zye-shopify-e-ticaret-egitimi-v2/

  Daha az gör
dogancanacar
 • 0
 • 0

Öncelikle Merhaba, Benim İngiltere’de 1 seneye yakındır şirketim var ve yaklaşık 1 senedir satış yapıyorum. Ancak belli başlı şeyleri yanlış bilgilendirmeden ötürü vs yapmamışım. Şimdi vergi dönemi yaklaşınca biraz korkmaya başladım açıkçası. Sorum şu şekilde; 1- Ben şimdiye kadar hiç fatura kesmedim ...Daha fazla oku

Öncelikle Merhaba,

Benim İngiltere’de 1 seneye yakındır şirketim var ve yaklaşık 1 senedir satış yapıyorum. Ancak belli başlı şeyleri yanlış bilgilendirmeden ötürü vs yapmamışım. Şimdi vergi dönemi yaklaşınca biraz korkmaya başladım açıkçası. Sorum şu şekilde;

1- Ben şimdiye kadar hiç fatura kesmedim ancak ödemelerimi stripe üzerinden aldım orada tüm ödemelerim mevcut. Nereden ve nasıl fatura keseceğimi bilmiyorum şirketimi herkesin bildiği 1stformations üzerinden kurmuştum.
2- Faturalarımı kestikten sonra bir de beyanname vereceğim sanırım bunlarla alakalı bilgi verebilir misiniz?

Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Şirket kurulumuyla alakalı ya da dropshipping ile alakalı çok fazla video, bilgi, kaynak var ancak herkes bu konudan eksik biliyor ya da öğreniyor birçok insan benim sorumdan faydalanacaktır eminim. Çünkü ben şirketi kurarken 1 sene fatura kesmiyorsun vat kaydın zaten yok o yüzden rahat rahat 1 sene takılacaksın sonra da beyanname vereceksin sadece demişlerdi. Şimdi öğreniyorum ki durumlar çok farklıymış.

Daha az oku
 1. Merhaba, Bununla ilgili en net bilgiyi grup içerisinde bulunan grubumuzun mali müşavirlerine sorabilirsiniz. Telegram Grubumuz: @shopifyuzmani Discord Grubumuz: https://discord.gg/eticaretsozluk

  Merhaba,

  Bununla ilgili en net bilgiyi grup içerisinde bulunan grubumuzun mali müşavirlerine sorabilirsiniz.

  Daha az gör
Furkanzmn2
 • 0
Yeni Üye
 • 0

Mağazada yazılması gereken politikaları nerden bulabilirim?

Mağazada yazılması gereken politikaları nerden bulabilirim?

Daha az oku
 1. Merhaba, discord grubumuz içerisinde bu bilgilere erişebilirsiniz.

  Merhaba, discord grubumuz içerisinde bu bilgilere erişebilirsiniz.

  Daha az gör
Ceylin Kurt
 • 0
Yeni Üye

VAT

 • 0

Arkadaşlar kısa bir sorum olacak 3 ay önce VAT kaydı başvurusu yaptık ve onaylandı META-TT ADS için kullanmak istiyoruz. Fakat her 3 ayda bir vergiden sorumlu olacağımızdan bahsediliyor. VAT kaydı yapınca META-TT ADS kullanınca herhangi bir vergi yükümlülüğü çıkarmı?

Arkadaşlar kısa bir sorum olacak 3 ay önce VAT kaydı başvurusu yaptık ve onaylandı META-TT ADS için kullanmak istiyoruz. Fakat her 3 ayda bir vergiden sorumlu olacağımızdan bahsediliyor. VAT kaydı yapınca META-TT ADS kullanınca herhangi bir vergi yükümlülüğü çıkarmı?

Daha az oku
 1. Merhaba, Detaylı bilgi almak için müşteri temsilcileri ile iletişime geçmen daha sağlıklı olacaktır.

  Merhaba,

  Detaylı bilgi almak için müşteri temsilcileri ile iletişime geçmen daha sağlıklı olacaktır.

  Daha az gör
Akif
 • 0
 • 0

Merhaba. Şu an Shopify sitemi kurdum. 5 farklı dil için sitemi otomatik ve manuel çeviri ile hazır hale getirdim. Ürünlerimi MErchant Center’a Feed ile gönderdim. Şu an için sadece Türkiye’de listeleniyorlar. Bu aşamadan sonra, Ürünlerimi farklı ülkelerde, farklı dillerde nasıl Feed ...Daha fazla oku

Merhaba.

Şu an Shopify sitemi kurdum. 5 farklı dil için sitemi otomatik ve manuel çeviri ile hazır hale getirdim.
Ürünlerimi MErchant Center’a Feed ile gönderdim. Şu an için sadece Türkiye’de listeleniyorlar.

Bu aşamadan sonra, Ürünlerimi farklı ülkelerde, farklı dillerde nasıl Feed olarak gönderebilirim?
Şu an hazır Feed için başka bir etiket ile tüm ülkeleri seçip gönderebiliyorum. Ancak, hepsinde dil sçenneği zorunlu olarak Türkçe oluyor. Bu konuda farklı bölgelere farklı Dil ile Feed nasıl oluşturabilirim?

Teşekkürler iyi çalışmalar

Daha az oku
 1. Web sitenizde otomatik dil çeviri kullanmanızı önermiyorum. Her sayfayı kendi orjinal dilinde oluşturarak çevirmelisiniz. Shopify çeviri eklentisi iye ürünlerinide çevirebilirsiniz. Pazar yerleri ayarlarını doğru yapılandırmalısınız.

  Web sitenizde otomatik dil çeviri kullanmanızı önermiyorum. Her sayfayı kendi orjinal dilinde oluşturarak çevirmelisiniz. Shopify çeviri eklentisi iye ürünlerinide çevirebilirsiniz. Pazar yerleri ayarlarını doğru yapılandırmalısınız.

  Daha az gör
yusuf can selim
 • 0
 • 0

Merhaba cj üzerinden ürün eklemiştim fakat ürün gümrükten geçememiş bundan sonraki süreç nasıl olacak

Merhaba cj üzerinden ürün eklemiştim fakat ürün gümrükten geçememiş bundan sonraki süreç nasıl olacak

Daha az oku
 1. Ürün iade edilecektir. Sen paranı al ve müşterine ücreti iade et. En sağlıklısı.

  Ürün iade edilecektir. Sen paranı al ve müşterine ücreti iade et. En sağlıklısı.

  Daha az gör

Son Haberler ve Güncellemeler

E-Ticaret Sözlük Latest Makaleleri

E-ticaret Sitelerinizi Yorumluyorum 5. Seri – FİKİR EDİNDİREN SERİ!

Shopify ‘da sayfa şablonu nasıl silinir? – Şablon Silme İşlemi

Shopify ‘da Hangi SEO Eklentisini Kullanmalıyım?

Blogumuzu Keşfedin